4 bin 263 kadronun yer aldığı KPSS tercih işlemlerine başvurular 28 Mayıs - 3 Haziran 2008 tarihleri arasında alınacak.

2004 veya 2006 yılı KPSS'ye girenler başvuru yapabilecek olup, 2004 ve 2006 KPSS puanları ÖSYM tarafından yürütülen KPSS tercih işlemleri için son kez burada kullanılacaktır.

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı
ÖSYM Başkanlığı Tel : (312) 298 80 50
Bilkent 06538/ANKARA Faks : (312) 266 46 74
www.osym.gov.tr

BASIN DUYURUSU (12.5.2008)
03.05.2002 tarih ve 24744 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan "Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için
2008-KPSS ORTAÖĞRETİM / ÖNLİSANS 21 Eylül 2008 tarihinde yapılacaktır.
Adaylar, 2008-KPSS ORTAÖĞRETİM / ÖNLİSANS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formunu 2,00 YTL karşılığında 26 Mayıs - 27 Haziran 2008 tarihleri arasında Başvuru Merkezlerinden alacaklardır. Başvuru Merkezleri başvuru tarihinden önce ve başvuru süresi boyunca ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Adayların bu kılavuzu dikkatle
incelemeleri ve başvuru işlemlerini burada yer alan kurallara göre yapmaları gerekmektedir.
Bu kılavuzda ayrıca, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) KPSS sonuçlarının normal, özürlü, eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin bir duyurusu bulunmaktadır. KPSS adaylarına duyurulur.

Prof. Dr. Ünal YARIMAĞAN
ÖSYM Başkanı

 

 

1-ERMENEK 'TE YANGIN 13.03.2008

Karaman'ın Ermenek ilçesinde çıkan orman yangınında 2 dönümlük çalılık alan ile 20 adet kızılçam ağacı kül oldu.

Yangın dün saat 17.00 sıralarında ilçeye bağlı Ardıçkaya köye Manastır mevkisinde çıktı. Edinilen bilgiye göre, M.A. isimli kişi tarlasındaki anızı yakmak isterken rüzgarında etkisiyle alevler ormanlık alana sıçradı. Yangın Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından büyümeden kontrol altına alınarak söndürülürken, 2 dönümlük çalılık alan ile 20 adet kızılçam ağacı kül oldu.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı www.haberler.com

İlaç Toplama Kampanyası 12.03.2008

Karaman'da, AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları, ihtiyaç sahibi kişilerin tedavisinde kullanılması için ilaç toplama kampanyası başlattı.

Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Gök, Karaman'da ve ülkemizde birçok insanın ya ilaçlarını alamadığını ya da ihtiyacı olan ilaçlara ulaşmakta zorluk çektiğini söyledi. AK Parti Gençlik Kolları olarak başlattıkları ilaç toplama kampanyasıyla, ihtiyacı olan kişilere faydalı olmaya çalıştıklarını ifade eden Gök, ayrıca ilaçların bilinçsiz kullanımından kaynaklanan israfın önüne geçmek ve bu konuda halkı bilinçlendirmeyi istediklerini belirtti. Gök, 25 Mart tarihine kadar devam edecek kampanyaya Karaman halkının yoğun şekilde katılımını beklediklerini dile getirdi.

Gök, kampanya dahilinde oluşturdukları ilaç toplama merkezlerinin Özçamlıca Pastaneleri, Efe Bilgisayar, Ermenekliler Market, Ünüvar Mobilya, Gök Ticaret, Sayan Tuhafiye ve AK Parti İl Başkanlığı olduğunu sözlerine ekledi. www.haberler.com

SARIVELİLER'DE TOPRAK KAYMASI 10.03.2008

Karaman'ın Sarıveliler İlçesinde Meydana Gelen Heyelan Nedeniyle, Sarıveliler'i Taşkent ve Ermenek İlçelerine Bağlayan Yol Trafiğe Kapandı.


Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle, Sarıveliler'i Taşkent ve Ermenek ilçelerine bağlayan yol trafiğe kapandı.

Sarıveliler Belediye Başkanı Salih Düzenli, Sarıveliler ilçesinin yakınından geçen Taşkent-Ermenek kara yolunda heyelan olduğunu söyledi. Heyelan nedeniyle yolun bir kısmının çöktüğünü ve diğer kısmında ise geniş yarıklar oluştuğunu ifade eden Düzenli, bölgede toprak kaymalarının halen devam ettiğini belirtti.

Heyelan nedeniyle Sarıveliler-Taşkent ve Ermenek kara yolunun trafiğe kapandığını belirten Salih Düzenli, ''Seydişehir, Bozkır, Hadim, Taşkent'ten Ermenek ve Mersin istikametine gitmek isteyen araçlar yol kapalı olduğu için Sarıveliler'in içinden geçmek zorunda kalıyor.'' Heyelanın yaşandığı bölgeye yakın bazı evlerin bulunduğunu anlatan Düzenli, şöyle konuştu: ''Belediye olarak bu evlerde oturan insanları heyelana karşı dikkatli olmaları konusunda uyardık. Belediye olarak elimizden gelen tedbirleri almaya çalışıyoruz."www.haberler.com

Karapınar'da Çok Zengin Kömür Bulundu 28.02.2008

Maden Tetkik ve Arama (Mta) Genel Müdürlüğü Orta Anadolu 2. Bölge Müdürü Ali Rıza Demirci, '2 Yıldır Süren Çalışma Sonunda Türkiye'de En Büyük Kömür Rezervlerinden Biri Karapınar'da Bulundu' Dedi.

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü Orta Anadolu 2. Bölge Müdürü Ali Rıza Demirci, ''2 yıldır süren çalışma sonunda Türkiye'de en büyük kömür rezervlerinden biri Karapınar'da bulundu'' dedi.

Demirci, Karapınar'da tespit edilen kömür rezervi büyüklüğünün, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki rezervle kıyaslanamayacak oranda büyük olduğunu ifade ederek, ''Ermenek kömürünün kalorisi 3500 civarında... Bu kömürün kalorisi Ermenek kömürü kadar yüksek değil, 1800-2200 kalori arasında olduğu söylenebilir. Ancak, rezerv büyüklüğü nedeniyle termik santral kurulması düşünülüyor'' dedi.

Demirci, rezervin çok büyük bir alanı kapladığını söyledi ancak, tam olarak hangi mevkiide bulunduğunu bazı gerekçelerle şimdilik kamuoyu ile paylaşmaktan kaçındı. www.haberler.com

 

 

 

 

Belediye Resmi Sitesi
TC NO Sorgulama
Araç Sorgulama
Araç Ceza-Vergi Sor
ÖSYM
Güneyyurt Spor

Ailelere Özel

REKLAMLAR

ÇETİN DOĞRAMA

GÜNEYYURT SPOR
Diğer Siteler

Reklam Alanı

 

 

BAZHAN WEB TASARIM ( Bahattin KARALTI )